شرایط و قوانین

بطور کلی تمامی فعالیتهای این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی، تجارت الکترونیک و رعایت حقوق مصرف کنندگان است و کاربران نیز موظف به رعایت قوانین مربوطه می باشند. مشتریان گرامی می بایست قبل از خرید شرایط و قوانین سایت را به دقت مطالعه نمایند زیرا خرید از سایت کالا پیک به منزله پذیرفتن کلیه این شرایط و قوانین می باشد. کالا پیک همواره حق خواهد داشت تا شرایط و قوانین مندرج در سایت خود را به روز و تغییر دهد و مشتریان گرامی می بایست همواره محتوای آنرا مطالعه نمایند و استفاده از سایت به معنی پذیرش آخرین نسخه "شرایط و قوانین" موجود می باشد.

خرید و ثبت سفارش

مشتریان گرامی برای خرید از سایت الزاماً باید در سایت ثبت نام نمایند و ثبت اطلاعات شخصی آنها در نزد فروشگاه کالا پیک محفوظ می ماند مگر آنکه حکم قانونی برای افشای این اطلاعات وجود داشته باشد. لازم است که این اطلاعات درست درج گردند در غیر اینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی (ثبت آدرس نادرست) بر عهده آنان می باشد. ضمنا در هر زمان از شبانه روز می توانید اقدام به خرید و ثبت سفارش نمایید. لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی خرید آن نمی باشد و تا ثبت سفارش قطعی نگردد خرید نهایی محسوب نمی شود.برای اطلاعات بیشتر به بخش راهنمای مشتریان مراجعه نمایید.

روش پرداخت و ارسال کالا

روش پرداخت:

پرداخت مبلغ سفارش به یکی از روشهای زیر امکان پذیر است.

1- پرداخت در محل تحویل کالا

اگر در زمان ثبت سفارش نحوه ارسال را با روش اکسپرس کالا پیک (فعلا فقط در شهر تهران) انتخاب نموده اید امکان پرداخت در محل به صورت نقدی یا با استفاده از کارت خوان سیار  (POS)کالاپیک امکان پذیر است.

 2 -پرداخت از طریق درگاه بانکی

پرداخت مبلغ سفارش کالا از طریق درگاه بانکی اینترنتی به صورت آنلاین در سایت فروشگاه و یکی از کارتهای عضو شبکه شتاب امکان پذیر می باشد. درصورتیکه سفارش شما نهایی نشود ولی پول از حساب شما کسر گردد حداکثر تا 72 ساعت پول به حساب شما مسترد می گردد که مسئولیت آن بعهده شبکه بانکی می باشد و از طریق شبکه بانکی می بایست پیگیری نمایید.

ارسال کالا

ارسال کالا با توجه به محل مشتری به یکی از روشهای زیر انجام می شود که مشتری در زمان ثبت سفارش روش ارسال کالا را انتخاب می نماید. در صورت نیاز هماهنگی لازم پیش از ارسال کالا بعمل خواهد آمد.

1- تحویل اکسپرس (تحویل توسط کالا پیک)

در حال حاضر این روش فقط برای شهر تهران امکان پذیر است و سفارش توسط کارکنان کالاپیک به مشتری تحویل داده خواهد شد ولی به زودی سایر شهرهای ایران نیز پوشش داده خواهد شد. تحویل اکسپرس در کلیه روزها انجام می شود و زمان تحویل سفارش از زمان ثبت سفارش به شکل زیر خواهد بود:

ثبت سفارش از ساعت 00:00 بامداد تا 8:00 بامداد ، تحویل تا ساعت 13:00 همان روز

ثبت سفارش از ساعت 8:00 بامداد تا 17:00 ، تحویل تا ساعت 22:00 همان روز

ثبت سفارش از ساعت 17:00 تا 24:00، تحویل تا ساعت 13:00 روز بعد

هزینه حمل برای کالاهایی که کمتر از 100 هزار تومان باشد مبلغ 6 هزار تومان و برای بیش از این مقدار رایگان خواهد بود. ضمناً هر زمان که بخواهید می توانید از وضعیت ارسال سفارش خود با تماس با بخش پشتیبانی آگاه شوید.

2- پست پیشتاز

پس از ثبت سفارش و تحویل به پست (در صورتیکه ثبت سفارش قبل از ساعت 10:00 باشد تا ساعت 12:00 به پست تحویل داده میشود در غیر اینصورت روز بعد به پست تحویل داده می شود)، زمان تقریبی تحویل سفارش ارسالی بنا به محدوده جغرافیایی و مقصد سفارش بین 24 تا 72 ساعت است. هزینه مطابق با تعرفه شرکت پست محاسبه خواهد شد. در این حالت نیز می توانید از طریق لینک ردیابی محموله پستی (لینک (http://itemtracking.post.irاز وضعیت ارسال سفارش خود مطلع گردید.

3- تیپاکس

ارسال تیپاکس در شهرهایی امکان پذیر است که تیپاکس دفتر نمایندگی داشته باشد که می توانید از لینکhttp://tipaxco.comشهرهای تحت پوشش امکان ارسال را مشاهده نمایید. پس از ثبت سفارش و تحویل آن به تیپاکس (در صورتیکه ثبت سفارش قبل از ساعت 10:00 باشد تا ساعت 12:00 به تیپاکس تحویل داده میشود در غیر اینصورت روز بعد به تیپاکس تحویل داده می شود)، معمولاً 24 تا 72 ساعت طول می کشد تا کالا به دست شما برسد. هزینه ارسال از این طریق طبق تعرفه تیپاکس می باشد.

4- شرکتهای حمل و نقل خصوصی

در این روش ارسال، هزینه حمل و نقل طبق تعرفه این شرکتها محاسبه خواهد شد و بعد از تحویل کالا به این شرکتها (در صورتیکه ثبت سفارش قبل از ساعت 10:00 باشد تا ساعت 12:00 به شرکت حمل و نقل تحویل داده میشود در غیر اینصورت روز بعد به آن تحویل داده می شود)، این هزینه از طرف خریدار می بایست به تحویل دهنده (به صورت پس کرایه) پرداخت گردد. مدت زمان ارسال از زمان تحویل به شرکت حمل و نقل متناسب با شهر محل تحویل از 24 تا 72 ساعت می باشد.

تاخیر در تحویل سفارش

از آنجایی که تحویل سفارش توسط شرکتهای حامل انجام می گردد لذا مسئولیت تاخیر در تحویل سفارش بعهده کالاپیک نمی باشد لیکن بخش پشتیبانی پیگیریهای لازم را بعمل خواهد آورد تا سفارش به موقع به دست مشتریان گرامی برسد.

دریافت سفارشات

مشتریان گرامی هنگام تحویل سفارش به همراه کارت ملی در محل حضور داشته باشید. اگر برای فرد دیگری خرید می کنید مشخصات آنرا ثبت و آن فرد می بایست با ارائه کارت ملی در محلی که شما مشخص کرده اید حضور یابد.

هنگام دریافت سفارش خود حتما بسته ارسالی را چک نموده و درصورتی که بسته بندی سالم نبود از دریافت آن خودداری نمایید و موضوع را با بخش پشتیبانی مطرح نمایید زیرا ممکن است که در حین حمل و نقل دچار خرابی شده باشد و مسئولیت خرابی آن بعهده شرکت حامل می باشد.

تغییر یا لغو سفارش

در هر زمان تا قبل از ثبت نهایی سفارش می توانید از طریق سایت اقدام به حذف و یا تغییر کالای مورد نظر خود نمایید اما بعد از ثبت سفارش می بایست با بخش پشتیبانی تلفنی تماس بگیرید درصورتیکه کالا برای شما ارسال نشده باشد می توانید سفارش خود را لغو و یا تغییر دهید. پس از تایید امکان لغو یا تغییر توسط بخش پشتیبانی می بایست ایمیلی از طرف شما مبنی درخواست لغو یا تغییر نیز ارسال گردد.

درصورتیکه کالا برای شما ارسال شده باشد با پرداخت هزینه حمل و نقل رفت و برگشت نیز می توانید سفارش خود را لغو نمایید مشروط بر آنکه سفارش شما شامل مواد غذایی (محصولات دسته های خواربار و تره بار) نباشد و همچنین بسته بندی کالا باز نشده و از حالت پلمپ خارج نشده باشد. مبلغ سفارش مشتری درصورت لغو و یا مابه التفاوت مبلغ سفارش درصورت تغییر کالاها به حساب اعلامی مشتری حداکثر در 5 روز واریز می گردد.

همچنین امکان دارد مشتری کالاهایی را سفارش دهد لیکن موجودی انبار کالاپیک و یا تولید کننده به پایان رسیده باشد لذا این حق برای کالاپیک محفوظ است که آن سفارش را لغو نماید در اینصورت حداکثر ظرف مدت 48 ساعت مبلغ سفارش به حساب اعلامی مشتری واریز خواهد شد.

برگشت کالا

باتوجه به این‌که کالاهای عرضه شده در کالا پیک شامل مواد‌غذایی و کالاهای فاسد‌شدنی و آرایشی / بهداشتی و ... می‌باشد، امکان برگشت کالاها فقط در موارد زیر وجود دارد.

1- تاریخ تحویل کالا بعد از تاریخ انقضای محصول باشد.

2- اگر کالا دارای اشکال و یا ایراد باشد باید حداکثر تا 2 روز کاری پس از دریافت کالا، به بخش پشتیبانی کالاپیک اطلاع داده شود تا مورد بررسی و کنترل قرار گیرد. در صورت تایید نقص، کالا تعویض خواهد شد و یا می توانید کالای خود را با کالای دیگری جایگزین نمایید و یا کلا سفارش خود را لغو نمایید. در این حالت که اشکال مورد تایید کالاپیک باشد هزینه های رفت و برگشت کالا مطابق با رسید پرداخت بعهده کالاپیک می باشد. برگشت کالا را می توانید تا 7 روز پس از تاریخ تحویل عودت دهید.

3- اگر مشخصات کالای دریافت شده با سفارش ثبت شده مغایرت داشته باشد باید حداکثر پس از 24 ساعت از دریافت کالا با بخش پشتیبانی کالاپیک تماس گرفته و مغایرت موجود را اعلام نمایید. پس از تایید بخش پشتیبانی مشروط بر آنکه سفارش به همان شکل اولیه عودت گردد و از آن استفاده نشده باشد کالا را به کالاپیک عودت دهید.

4- از تحویل گرفتن سفارش خود در صورتیکه شکل ظاهری بسته خراب باشد (آسیب دیدن بسته حین حمل و نقل) اجتناب کنید و با بخش پشتیبانی کالا پیک تماس بگیرید.  

5- کالای برگشتی می بایست به همان صورتی که تحویل داده شده مسترد گردد در غیر اینصورت امکان تعویض یا برگشت کالا منتفی می گردد.

ضمنا از برگشت کالا بدون هماهنگی با بخش پشتیبانی جدا خودداری فرمایید. آدرسی که می بایست کالا را برگشت دهید توسط بخش پشتیبانی به شما اطلاع داده خواهد شد. به طور کلی رویه برگشت کالا شامل تماس تلفنی و ارسال ایمیل با بخش پشتیبانی، تاییدیه بخش پشتیبانی و عودت نمودن سفارش به آدرس اعلامی کالاپیک می باشد.

درصورتیکه برگشت کالا مورد تایید بخش پشتیبانی کالاپیک باشد مبلغ سفارش مشتری حداکثر 5 روز پس از تایید به حساب اعلامی وی واریز خواهد شد.

سیاست قیمت گذاری

قیمتهای عرضه شده در سایت همان قیمت درج شده بر روی محصول می باشد. لیکن برای تشویق و ترغیب به خرید محصولات سلامت محور در بازه های زمانی که اعلام خواهد شد فروش ویژه محصولات با تخفیف در قیمت مندرج متناسب با تخفیف تولید/تامین کننده کالا در سایت قرارداده می شود. همچنین در صورت عضویت در باشگاه تندرستی و پرداخت حق عضویت متناسب با نوع عضویت می توانید در کل سال از تخفیفات همیشگی برخوردار باشید.

در صورت بروز اشتباه نسبت به درج قیمت کالاها در سایت (مغایرت نسبت به قیمت درج شده بر روی محصول) کالاپیک محق است که نسبت به لغو سفارش اقدام نماید و مشتری آنرا می پذیرد و هیچ ادعایی نخواهد داشت و مبلغ واریز شده به مشتری عودت می گردد. همچنین درصورتیکه مشتری مغایرت در قیمت را متوجه گردد می تواند سفارش را لغو و یا درخواست مابه التفاوت قیمت را نماید و کالاپیک موظف است مبلغ را به حساب اعلامی مشتری واریز نماید.

محصولات سایت

کالاپیک مشخصات کالاهایی را که تولید/تامین کنندگان کالا در اختیار وی قرار می دهند را در سایت خود درج می نماید لذا صحت و اعتبار آن بعهده کالاپیک نمی باشد. کالاپیک قطعا در ارزیابی های فروشندگان همه مدارک و مستندات ارائه شده آنها را بررسی و در صورت نیاز از سازمانهای مربوطه برای تایید صحت گواهینامه ها استعلام خواهد نمودد لیکن در این خصوص تعهدی ندارد.

نحوه ارتباط مشتری و کالاپیک

ارتباط بین مشتری و کالاپیک از طریق سرویس‌‏ها الکترونیکی همچون پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و .... انجام می شود که مشتری در پروفایل خود ثبت کرده است. کالا پیک ممکن است برای اطلاع رسانی رویدادها، اخبار، تخفیفات و ....برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت در خبرنامه را در پروفایل خود لغو کنند.

همچنین در صورت لغو، تغییر یا برگشت کالا می بایست علاوه بر تماس تلفنی کلیه موارد به صورت مکتوب و با ارسال ایمیل به بخش پشتیبانی نیز الزاما انجام گردد. ملاک عملکرد و پاسخگویی به مشتریان گرامی مکاتبات می باشد.

سیاست رعایت حریم خصوصی

کالاپیک متعهد است تمام تلاش خود را برای حفظ حریم خصوصی مشتریان بکار بندد. بنابراین کاربران موظف هستند تا اطلاعات خود را شامل آدرس، ایمیل و شماره تماس‌های همراه و ثابت و ... را بصورت دقیق در فرم اطلاعات درج نمایند، بدیهی است درصورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش مشتری قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود و کالاپیک هیچگونه مسئولیتی را در این خصوص نمی پذیرد.