لیست محصولات تولید کننده شرکت گلاب زهرا

تاسیس در سال 1358

حوزه فعالیت: در زمینه تولید و صادرات گلاب، عصاره و عرقیات گیاهی

برند: گلاب زهرا

دارای گواهینامه ارگانیک از انجمن خاک انگلستان (نخستین و معتبرترین نهاد بین المللی در زمینه کشاورزی ارگانیک)

شرکت گلاب زهرا


دره خیال انگیز و زیبای لاله زار در دامنه های شمالی جبال بارز کرمان 3 هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد و بلند ترین نقطه فلات ایران است که در آن کشاورزی می شود. شرکت گلاب زهرا بعد از سی سال فعالیت و تلاش موفق شده است صدها هکتار از اراضی منطقه را زیر کشت گل محمدی برده است و با ایجاد بزرگترین گلستانها، صنعت گلاب و عطر کرمان را پایه ریزی کند.


به علت لطافت و رقت هوا و ارتفاع زیاد، گل و گلاب تولید شده در لاله زار کرمان بهترین و خالصترین گلاب دنیا شناخته شده است.


گلاب زهرا به گواه کیفیت عالی و عطر سرشار خود بهترین کلابی است که در سراسر کشور و جهان تولید می شود و این شرکت یکی از موفق ترین و پیشوترین واحدهای صنعتی کشور محسوب می شود.


شرکت گلاب زهرا که ابتدا کار خود را با تعدادی دیگ سنتی آغاز کرده بود هم اکنون با دارا بودن آزمایشگاه های میکربی و همچنین خط بسته بندی و پاستوریزاسیون پیشرفته، مجهزترین و بزرگترین واحدهای تولید عرقیات گیاهی در ایران می باشد. در حال حاضر شرکت گلاب زهرا بیش از بیست گونه محصول مختلف شامل عصاره ها و عرقیات گوناگون گیاهی تولید می کند.


شرکت گلاب زهرا بزرگترین صادر کننده گلاب و روغن گل در ایران می باشد و محصولات این شرکت به اروپا و سایر نقاط جهان صادر می شود.


شرکت از نظر بازرگانی وابسته به بنیاد فرهنگی و تربیتی صنعتی می باشد که یک خیریه مربوط به ارتقاء توسعه فرهنگی و اجتماعی است. بنیاد پروژه های اجتماعی بسیاری در استان کرمان، شامل پرورشگاه پسران و خانه های متعدد برای کودکان معلول در شهر کرمان همچنین پرورشگاه دختران در شهر بم را پشتیبانی می نماید.


اگرچه گل محمدی از دیر باز جسته و گریخته در استان کرمان یافت می شده است اما نگرش جدی به آن بعنوان یک گیاه سودآور در سال 1356 با کاشت پاجوشهایی که توسط بنیان گذاران شرکت آقای همایون صنعتی و خانم شهین دخت صنعتی (سرلتی) از کاشان وارد منطقه لاله زار شده بود، آغاز شد چرا که به نظر می رسید این منطقه از هر نظر می تواند مناسبترین شرایط را برای پرورش گل محمدی فراهم کند. ارتفاع 2600-3000 متر و طبیعتا پایینتر بودن نقطه جوش آب در منطقه لاله زار و از سوی دیگر اقلیم خشک و سرد این منطقه بر کیفیت گلاب و روغن حاصله می افزاید.


شرکت گلاب زهرا کار خود را با نصب چند دیگ تقطیر سنتی در سال 1358 آغاز کرد و با آزمایشهای متعدد بر روی گلاب و روغن حاصله مشخص شد که گلاب لاله زار به لحاظ کیفیت و غلظت مواد موثره و همچنین عیار عطر گل محمدی تفاوت معنی دار و چشمگیری در مقایسه با دیگر مناطق دارد و اینچنین بود که بسیاری از اراضی لاله زار و نواحی مجاور و حتی نقاط دیگر استان به کشت گل محمدی اختصاص یافت. به مرور زمان و به موازات گسترش سطح زیر کشت گل محمدی در منطقه، شرکت گلاب زهرا نیز گامهای موثری در راستای افزایش ظرفیت و مکانیزه کردن روند تولید و فرآوری محصولات خود برداشته به گونه ایی که هم اکنون کارخانه گلاب زهرا یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین واحدهای صنعتی دنیا در زمینه تولید عرقیات گیاهی و اسانس به شمار می رود و در سال 1382 بعنوان واحد نمونه کشوری معرفی شد. این شرکت با پشتکار و رعایت دقیق اصول کشاورزی ارگانیک توانست در سال 1378 بعنوان نخستین واحد تولید گلاب و روغن گل محمدی گواهینامه ارگانیک را از انجمن خاک انگلستان که نخستین و معتبرترین نهاد بین المللی در زمینه کشاورزی ارگانیک می باشد دریافت کند. در حال حاضر شرکت گلاب زهرا بیش از بیست گونه محصول مختلف شامل عصاره ها و عرقیات گوناگون گیاهی ، به چای، نمکهای معطر تولید می کند و یکی از صادر کنندگان عمده گلاب و روغن گل محمدی در جهان می باشد.


zahrarosewater.com

بیشتر

این تولیدکننده هیچ محصولی ندارد.